Centralny Rejestr Ofert Nieruchomości

CRONIKA – profesjonalna sprzedaż nie tylko dla agencji nieruchomości

By on Gru 6, 2014 in Aktualności | 0 komentarzy

CRONIKA – czyli Centralny Rejestr Ofert Nieruchomości to system informatyczny stworzony w pierwszej kolejności z myślą o podmiotach działających w branży nieruchomości – pośrednikach, agencjach, rzeczoznawcach czy deweloperach. Nie oznacza to jednak, że z funkcjonalności CRONIKI nie mogą skorzystać osoby, które we własnym zakresie chcą sprzedać czy kupić nieruchomość lub ją wynająć. Mogą to zrobić za pośrednictwem Strefy Klienta, będącej integralną częścią programu.

Dzięki CRONICE każda osoba, która zdecyduje się na samodzielne poszukiwanie nieruchomości zgodnej z własnymi preferencjami może przeprowadzić je analogicznie do popularnych wyszukiwarek internetowych. Po określeniu parametrów poszukiwanego lokalu w sposób automatyczny wygenerowana zostanie lista nieruchomości odpowiadających złożonemu zapytaniu, wraz z kontaktem do pośrednika prowadzącego daną nieruchomość. Jeżeli przy pierwszym zapytaniu system nie odnajdzie pasującego lokalu, po trzech dniach zgłoszenie w sposób automatyczny przeniesione zostanie do Systemu Wymiany Poszukiwań, do którego dostęp mają agencje z całego kraju, będące użytkownikami Centralnego Rejestru Ofert Nieruchomości. Dzięki temu każda nowa oferta, która pojawi się w bazie CRONIKI będzie mogła być porównana ze zgłoszonym zapytaniem. Jeżeli system trafi na pozycję, która posiada cechy zgłoszone przez klienta, poinformuje go o tym w sposób automatyczny.

Analogicznie odbywa się sprzedaż czy wynajem nieruchomości za pośrednictwem CRONIKI – wprowadzona do systemu nieruchomość przesyłana jest do modułu Wymiany Ofert, a następnie przekazana pośrednikom działającym na obszarze określonym przez Klienta.

Czym sprzedaż nieruchomości za pośrednictwem CRONIKI różni się od ogłoszenia zamieszczonego na portalu nieruchomościowym? Wprowadzając informację o nieruchomości na sprzedaż do bazy CRONIKI klient zyskuje gwarancję, że o jego ofercie w pierwszej kolejności dowiedzą się pośrednicy i agencje z całego kraju, które posiadają wiedzę na temat osób zainteresowanych nabyciem nieruchomości. W ten sposób właściciel nieruchomości daje sobie szansę na bycie znalezionym przez potencjalnego kupca, a nie czeka aż jego ogłoszenie zauważy osoba przeglądająca setki ofert na dziesiątkach portali.

Zainteresowały Cię funkcjonalności CRONIKI? Przeczytaj także: Weryfikacja ogłoszeń, współpraca z podmiotami z całego kraju, wymiana ofert sprzedaży – co jeszcze będzie prostsze dzięki CRONICE?

 

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *