Centralny Rejestr Ofert Nieruchomości

Weryfikacja ogłoszeń, współpraca z podmiotami z całego kraju, wymiana ofert sprzedaży – co jeszcze będzie prostsze dzięki CRONICE?

By on Sie 6, 2014 in Aktualności | 0 komentarzy

Centralny Rejestr Ofert Nieruchomości to system, którego zadaniem jest usprawnienie kluczowych obszarów funkcjonowania podmiotów z branży nieruchomości. Ułatwi on weryfikację ogłoszeń zamieszczanych w sieci i współpracę z innymi podmiotami zajmującymi się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami. Funkcjonalnością, którą uznać można za najbardziej innowacyjną jest opcja wymiany poszukiwań, rozszerzająca ofertę w zakresie obsługi klientów wystawiających nieruchomość na rynek.

Program dla biur nieruchomości, który odpowiada na realne potrzeby

Kluczowym obszarem, który usprawni CRONIKA jest ograniczona możliwość odpowiedzi na zapytania ze strony osób wystawiających nieruchomość na rynek. W chwili obecnej reagowanie na potrzeby klientów sprzedających nieruchomość oznacza głównie współpracę z osobami zainteresowanymi np. nabyciem nieruchomości, które same zgłosiły się do konkretnego pośrednika. Inną opcją jest analizowanie stron i serwisów internetowych w poszukiwaniu zainteresowanych nabyciem lub wynajmem nieruchomości. Z pomocą Systemu Wymiany Poszukiwań (SWP), pracownicy różnych agencji będą mogli wymieniać między sobą znajdujące się w ich bazie poszukiwania. Przyczyni się to do znacznego wzrostu efektywność obsługi klientów, dla których celem jest sprzedaż domu czy mieszkania. Funkcjonalności CRONIKI w zakresie wymiany poszukiwań przyczynią się do wzrostu znaczenia współpracy pomiędzy agencjami i upowszechnienia modelu działalności bazującego na kooperacji podmiotów prezentujących obie strony transakcji.

Obszary, w zmodernizowaniu których również pomoże Centralny Rejestr Ofert Nieruchomości to przede wszystkim czasochłonny proces weryfikacji dostępnych ofert. Wynika on z powszechnego szumu informacyjnego, którego podstawą jest duplikowanie ofert oraz wystawianie tej samej nieruchomości na rynek przez kilka podmiotów. Skutkuje to znacznym wydłużeniem czasu potrzebnego do poznania dostępnych nieruchomości oraz znalezienia tej, która jest najbliższa preferencjom klienta. CRONIKA, dzięki automatycznemu weryfikowaniu dostępnych ofert – zgodnie z jasno określonymi parametrami – pozwala niemal natychmiast zidentyfikować te, które są najbliższe oczekiwaniom klienta.

Realne ceny nieruchomości = szybsza transakcja

Ważną funkcją programu będzie rejestr, który docelowo stanowić ma ogólnokrajową bazę danych cen i transakcji obowiązujących na rynku nieruchomości. CRONIKA ma być nie tylko pierwszym w pełni kompleksowym rozwiązaniem IT dla szeroko pojętej branży nieruchomości, ale przede wszystkim narzędziem, które wytyczy nowoczesne standardy obowiązujące na rynku.

Trackbacks/Pingbacks

  1. IT w nieruchomościach – oczekujmy więcej | Cronika - […] Chcesz wiedzieć jakie korzyści może nieść ze sobą informatyzacja pracy agencji nieruchomości? Przeczytaj także:  Weryfikacja ogłoszeń, współpraca z podmiotami…

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *